Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... art 242 lit d legea 53/2003
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

art 242 lit d legea 53/2003

buna seara,astazi am avut control de la itm ilfov,drept pentru care m-au pus sa trec in contractul,fisa de evaluare,si regulamentul intern cateva articole din cateva legi 2 sau 3 legi,ajutati-ma si pe mine va rog,nu ma pricep
trebuie sa adaug art.242 lit d leg.53/2003 republicate
art 242 lit i leg 53/2003
art 148 alin 1 din legea 53/2003
art 17 ,alin.3, lit e legea 53/2003
art 18 din oug nr 96/2003 modificata si completa

cum fac le caut si le adaug asa direct in cele mentionate mai sus? va multumesc!
Vedeti la ce se refera si completati documentele indicate cu prevederile acelor norme;
mai exact?
adica caut articolul litera si legea si ce scrie la acel articol adaug unde am nevoie?

Exemplu. Avem Legea 53/2003 codul muncii, republicat.
Art. 242
Regulamentul intern cuprinde cel putin urmatoarele categorii de dispozitii:
a) reguli privind protectia, igiena si securitatea in munca in cadrul unitatii;
b) reguli privind respectarea principiului nediscriminarii si al inlaturarii oricarei forme de incalcare a demnitatii;
c) drepturile si obligatiile angajatorului si ale salariatilor;
d) procedura de solutionare a cererilor sau a reclamatiilor individuale ale salariatilor;
e) reguli concrete privind disciplina muncii in unitate;
f) abaterile disciplinare si sanctiunile aplicabile;
g) reguli referitoare la procedura disciplinara;
h) modalitatile de aplicare a altor dispozitii legale sau contractuale specifice;
i) criteriile si procedurile de evaluare profesionala a salariatilor.

Lit. d) procedura de solutionare a cererilor sau a reclamatiilor individuale ale salariatilor; Va apucati frumos si descrieti acea procedura aplicabila in organizatia dumneavoastra
Lit. i) criteriile si procedurile de evaluare profesionala a salariatilor. mentionati care sunt acele criterii.

Tot asa faceti si cu celelalte. NU copiati articolul, ci ceea ce va indica art sa faceti.

Sau cautati un specialist care sa il redacteze in asa fel incat sa fiti ferit de alte probleme.