avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Incredintare comuna?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Incredintare comuna?

Exista vreun caz in care s-a facut deja uz de noua lege si sa fie incredintat minorul ambilor parinti? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: cornel munteanu , utilizator 12:35, 21 Martie 2012
Incercati aici: [ link extern ] *
Si ce sa fac? sa ma uit la intamplare sau sa iau cazurile de divort la rand?
Dosar 2104/828/2011- Judecatoria Topoloveni
Dosar 3907/243/2011- Judecatoria Hunedoara
Ultima modificare: Marți, 20 Martie 2012
Carmen Chitu, Avocat
Judecatoria Topoloveni nu stiu in ce judet se afla. Cealalta speta este de incredintare catre cate un parinte, un copil la mama, unul la tata.... dupa cum a cerut reclamanta. Ma interesa INCREDINTAREA COMUNA cum e prevazuta in noua lege.
da exista cazuri in care s-a dispus incredintarea comuna a minorului

" Ia act de învoiala părţilor şi stabileşte ca autoritatea părintească să revină în comun ambilor părinţi referitor la minorul COPARIU RAREª ªTEFAN, născut la data de 01.01.2008. Ia act de învoiala părţilor şi stabileşte locuinţa minorului la mama sa, reclamanta."

este comunicarea pe care am primit-o eu in urma casatoriei .

trebuie doar sa va intelegeti cu fosta sotie

Alte discuții în legătură

Sentinta de divort / nelamuriri silster silster Prin sentinta de divort s-a hotarit : - desface prin comun acord casatoria - autoritatea parinteasca va fi exercitata de catre ambele parti ... (vezi toată discuția)
Ci la 14 ani. parinti divortati giordano giordano Buna seara! Un copil încredinţat mamei spre creştere şi educare prin hotarâre judecătorească. Din hotărâre rezulta ca tata nu este decăzut din ... (vezi toată discuția)
Iesire din tara minor cu parinti divortati ciel_bleu ciel_bleu Buna ziua, Desi am citit pe forum celelalte postari referitoare la subiect, nu imi este clara situatia, deoarce nu reusesc sa inteleg decizia de divort a ... (vezi toată discuția)