Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Incredintare comuna?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Incredintare comuna?

Exista vreun caz in care s-a facut deja uz de noua lege si sa fie incredintat minorul ambilor parinti? Multumesc.
Incercati aici: [ link extern ] *
Si ce sa fac? sa ma uit la intamplare sau sa iau cazurile de divort la rand?
Dosar 2104/828/2011- Judecatoria Topoloveni
Dosar 3907/243/2011- Judecatoria Hunedoara
Carmen Chitu, Avocat
Judecatoria Topoloveni nu stiu in ce judet se afla. Cealalta speta este de incredintare catre cate un parinte, un copil la mama, unul la tata.... dupa cum a cerut reclamanta. Ma interesa INCREDINTAREA COMUNA cum e prevazuta in noua lege.
da exista cazuri in care s-a dispus incredintarea comuna a minorului

" Ia act de învoiala părţilor şi stabileşte ca autoritatea părintească să revină în comun ambilor părinţi referitor la minorul COPARIU RAREª ªTEFAN, născut la data de 01.01.2008. Ia act de învoiala părţilor şi stabileşte locuinţa minorului la mama sa, reclamanta."

este comunicarea pe care am primit-o eu in urma casatoriei .

trebuie doar sa va intelegeti cu fosta sotie