Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Incredintare comuna?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Incredintare comuna?

Exista vreun caz in care s-a facut deja uz de noua lege si sa fie incredintat minorul ambilor parinti? Multumesc.
Fara intelegere amiabila nu se poate obtine incredintarea comuna? Din cate inteleg eu, doar in cazuri bine intemeiate (comportament abuziv, neglijenta, etc) se mai scindeaza autoritatea parinteasca. Exista o brosura cu explicatii referitoare la noua lege la tribunal in care scrie asa. Si totusi... cu toate ca am dovedit ca din toate punctele de vedere, interesul superior al minorului ar fi sa locuiasca cu mine, judecatoarea a decis sa fie incredintat mamei. Este strigator la cer!!!!!!!! Pot da detalii cu motivele pentru care - fara indoiala - interesul Ingerasului meu ar fi sa locuiasca la mine.