Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii recuperare drepturi
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

recuperare drepturi

in urma unui proces cu fostii angajatori ,am castigat drepturile salariale retroactive de la inceperea procesului.cum recuperez banii de la angajatorul respectiv?
prin executorul judecatoresc ;)
da asta stiu ,voiam sa stiu ce sanse sant sa-i dea de buna voie ,si care sant pasii de urmat dupa primirea sentintei
Mergeti si investiti cu formula executorie sentinta respectiva. Trimiteti angajatorului o notificare in care il somati sa achite debitul, iar in cazul in care refuza mergeti cu sentinta la un executor judecatoresc