Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere

buna ziua. mi s-a comunicat telefonic ca sunt concediat fara a primi vreo decizie de desfacere a contractului de munca. as dori sa aflu daca firma este obligata sa opereze la ITM desfacerea contractului de munca avind in vedere ca nu mai raspunde nimeni la telefon iar sediul firmei a fost mutat si nu ii mai gasesc. multumesc
banuim ca totusi aveti un contract scris... pe undeva....
Incetarea c.i.m. se va transmite la ITM prin intermediul REVISAL-ului la data incetarii raportului de munca ... pentru verificare va puteti adresa ITM-ului.