Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CARTE DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CARTE DE MUNCA

Buna ziua ,

Va rog sa-mi comunicati daca pentru o firma care si-a inceput activitatea in 2008 si-a suspendat actvitatea in 2010 si si-a reluat activitatea in septembie2012 ( in perioada 2008 - 2010 firma a avut un angajat , care dupa suspendarea activitatii a avut un loc de munca pana in septembrie 2012 cand si-reluat activitea firma pentru care a lucrat in perioada 2008-2010 ) este nevoie de inregistrarea firmei in REVISAL.Noul contract de munca trebuie inregistrat la ITM in aceeasi zi cu activarea parolei pentru REVISAL ?
Ce s-a inatmplat cu vechiul c.i.m.? ... firma transmis REVISAL-ul pana acum pe una din cele doua versiuni?
Buna dimineata ,

Vechiul c.i.m. a fost inchis de catre ITM. Firma nu a transmis REVISAL-ul pana acum.
Ce trebuie facut ?
ITM-ul nu are competenta in a inceta un c.i.m. .... firma are obligatia de a transmite revisal-ul
Cornel Vasile, Consilier juridic
Am mai aflat ceva informatii ... Contractul de munca a fost inregistrat in mai 2008 iar in ianuarie 2009 firma a depus la itm o cerere pentru incetarea contractului.Ce se intampla cu vechiul contractul de munca inregistrat la itm in 2008? Se face vreun act aditional ?Se face un alt contract de munca ?
Din ce spuneti dvs, se pare ca angajatorul dvs a depus la ITM o decizie de incetare a c.i.m. .. in acest caz, vechiul c.i.m. a incetat ....trebuie verificat exact ce s-a intamplat cu acel c.i.m.