Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general dobanda la credit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

dobanda la credit

As dori un raspuns informat la urmatoarea problema: dupa ce la sfarsitul anului, conform normelor, actualizez valoarea unui credit in valuta, in functie de cursul din 31.12, in lunile urmatoare, incepand cu ianuarie, mai actualizez in fiecare luna?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Actualizarea se face la intocmirea balantei de verificare , lunar sau dupa caz trimestrial....