Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contraventii - as vrea sa atasez la intampinare ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contraventii - as vrea sa atasez la intampinare decizia unui complet intr-un dosar asemanator

Salut,

Am si eu nevoie de un sfat.
As vrea sa folosesc in intampinare (actul depus de catre mine) decizia unui complet intr-un dosar asemanator. este acest lucru posibil, si daca da, cum se numeste acest lucru in termeni juridici.
Deci motivez si cer anularea unui proces verbal pe baza unei hotarari judecatoresti emisa intr-o sedinta publica pentru un dosar asemanator.

Multumesc!
Ceea ce ati formulat dv se numeste contestatie si nu intampinare. Puteti anexa contestatiei acea hotarare ca si jurisprudenta.
eu am facut contestatie, ei au facut recurs,acum trebuie eu sa fac ceva si cred ca este intampinare. Insa nu acest lucru era important, ci faptul daca pot sa nu sa folosesc ca si argument acest lucru.
Multumesc!
Da, trebuie sa redactati intampinare, iar in sustinerea apararilor dv, solicitati respingerea recursului si mentinerea hotararii instantei de fond.
Atasati acea hotarare ca si jurisprudenta.