Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... întâmpinare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

întâmpinare

Buna seara,
Sunt reclamant intr-un dosar inregistrat la litigii de munca, la tribunal actiunea a fost admisa in parte dar paratul a facut recurs.
Intrebare e urmatoarea:
In intampinarea pe care trebuie sa o depun să mai acceptă critica mea fata de sentinta tribunalului daca eu nu am mai facut recurs?
Va multumesc mult!
In Intampinare trebuie sa sustineti ca hotararea primei instante este legala si temeinica si sa combateti argumnetele partii adverse care a declarat recurs referitoare la nelegalitatea si netemeinicia acelei hotarari.
in intampinare va trebui sa combateti argumentele angajatorului din cererea sa de recurs si va trebui sa solicitati respingerea recursului ca neinetemeiat si mentinerea sentintei de fond.