Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PROCESUL PENAL ANULEAZA ORICE DECIZIE ADMINISTRATIVA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PROCESUL PENAL ANULEAZA ORICE DECIZIE ADMINISTRATIVA

va relatez cazul unui preot care a fost caterisit printro decizie a unei episcopii , decizie care a fost contestata in instanta . A fost caterisit ( dat afara) deoarece a descoperit faptul ca i se retineau nejustificat bani din salariu. Pentru acest fapt a facut plangere penala .Intrebarea este : procesul penal anuleaza (sisteaza ) decizia emisa de episcopia respectiva?
si care este articolul din codul penal care reglementeaza lucrul asta. multumesc .
Procesul penal nu suspenda/nu anuleaza decizia respectiva... numai intr-un proces civil se poate suspenda / anula o astfel de decizie.