Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... imprumut cu dobanda mare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

imprumut cu dobanda mare

buna seara,acum 6 ani am achizitionat in rate un sistem de calcul de la [EDITAT] printr-un sistem de rate cu cardul EFG RETAIL,am terminat de platit ratele la zi si dupa cateva luni de la terminarea creditului primesc acasa o hartie ca pot scoate de pe acel card 28milioane(lei vechi) cu o dobanda de nush cat...eu avand nevoie de ei ca eram la facultate pe vremea accea iam scos si nici in ziua de azi nu am reusit sa termin creditul pt ca imi baga 3 comisioane aiurea de ex comision intarziere plata de 45lei,comision lunar de administrare cont 4.5lei si comision de depasire lita de credit 156lei si dobanda datorata este 80 lei...deci de la 28mil cat am scos acum am 60mil de dat inapoi.pot faCE CEVA SA SCAP DE ACEST CREDIT?
trope_doi, utilizator
citeste contractul pe care l-ai facut,si vezi care-i buba. Vezi daca respecta ei ce ai semnat.
mergi si cere-le explicatii cum de s-a ajuns suma de la 28 la 60,si sa-ti explice ei la litera,ca eu nu stiu ce ai facut acolo.
suma a ajuns de la 28 la 60 pt ca nu am platit la timp,adik plateam din 3 in 3 luni si miau bagat comisionu acela de 45lei pe fiecare luna...asa miau explicat ei.