Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... completare decl. 392b
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

completare decl. 392b

Buna ziua!
Am o intreprindere individuala neplatitoare de tva infiintata in 2011. La declaratia 392B la cifra de afaceri am zero pentru ca nu am avut decat cateva cheltuileli in val. de 1000 lei pe 2011. Dar la achizitii de la persoane inregistrate in scopuri de tva trec la valoare suma totala a facturile de la care am achizitionat eu cateva materiale si tva aferent nu?
iar la persoane neinregistate in scopuri de tva doar furnizorii de la care am achizitionat dar care nu sunt platitori de tva.
Multumesc
da..corect..dar trebuia depusa ..termenul a trecut:O
aceasta declaratie se depune doar anual?, sau trebuie facuta si pentru 01 ian-30 iunie?
pentru o firma care era suspendata si din mai 2012 a intrat din nou in activitate, ce documente, declaratii se depun? cand?
multumesc.
ContSters73517, utilizator