avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... completare decl. 392b
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

completare decl. 392b

Buna ziua!
Am o intreprindere individuala neplatitoare de tva infiintata in 2011. La declaratia 392B la cifra de afaceri am zero pentru ca nu am avut decat cateva cheltuileli in val. de 1000 lei pe 2011. Dar la achizitii de la persoane inregistrate in scopuri de tva trec la valoare suma totala a facturile de la care am achizitionat eu cateva materiale si tva aferent nu?
iar la persoane neinregistate in scopuri de tva doar furnizorii de la care am achizitionat dar care nu sunt platitori de tva.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters73517 , utilizator 17:20, 21 Iulie 2012
da..corect..dar trebuia depusa ..termenul a trecut:O
aceasta declaratie se depune doar anual?, sau trebuie facuta si pentru 01 ian-30 iunie?
pentru o firma care era suspendata si din mai 2012 a intrat din nou in activitate, ce documente, declaratii se depun? cand?
multumesc.
Ultima modificare: Sâmbătă, 21 Iulie 2012
ContSters73517, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 392b pentru 2010, fara limita inferioara Popu Popu Din cate se pare declaratia 392B pentru anul 2010 va fi depusa de toate persoanele neinregistrate in scopuri de TVA si care nu au depasit plafonul TVA (119.000 ... (vezi toată discuția)
Completare declaratie 392b ptr. ii ionela11 ionela11 Buna seara! Am o intreprindere individuala neplatitor de tva si vroiam sa stiu in declaratia 392B la valoare se trece valoarea facturile cu tot cu tva de la ... (vezi toată discuția)
D 392b stmadalina stmadalina O asociatie club sportiv (neinreg in scopuri de TVA) trebuie sa depuna dec 392B? Multumesc. (vezi toată discuția)