Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... modificare legea 10/2001
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

modificare legea 10/2001

Are cineva cunostinta despre stadiul legii de modificare a legii 10/2001?
Multumesc
Momentan nu se stie daca distinsul nostru Parlament (aflat in campanie electorala ;)) s-a apucat de modificat articolul 47 din Legtea nr.10/2001 ....

In 45 de zile de la publicarea in Monitorul Oficial a Deciziei Curtii Constitutionale ar trebui modificat articolul respectiv, astfel ca dupa tecerea acestui interval de timp daca nu este modificat el nu va mai produce efecte juridice.
Va multumesc mult pentru raspunsuri.
Probabil ca voi mai reveni cu subiectul si sper ca veti avea aceeasi amabilitate.
Va multumesc
elis a scris:

Momentan nu se stie daca distinsul nostru Parlament (aflat in campanie electorala ;)) s-a apucat de modificat articolul 47 din Legtea nr.10/2001 ....

In 45 de zile de la publicarea in Monitorul Oficial a Deciziei Curtii Constitutionale ar trebui modificat articolul respectiv, astfel ca dupa tecerea acestui interval de timp daca nu este modificat el nu va mai produce efecte juridice.

Puteti face efortul respectarii art. 2.3 din Regulamentul de postare? Multumesc!
Consilier juridic,
Gabriela Pintea