Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cesiune fara acordul tuturor asociatilor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cesiune fara acordul tuturor asociatilor

Asociatul nemeultumit de hotarirea celorlalti<6> ameninta ca nu o sa fie de acord cu nici una dintre variante,,vinzare societate,cesionare parti sociale,, si ca fara acordul lui noi sintem obligati de lege sa continuam sa raminem in societate in forma actuala.Multumesc
Trebuie sa va raportati la prevederile actului constitutiv. Luati legatura cu un avocat sa vedeti daca este posibila excluderea asociatului in conditiile Legii nr. 31/1990 printr-o hotarare a instantei.