avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... plangere impotriva unui avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

plangere impotriva unui avocat

buna ziua!cum pot recupera macar o parte din onorariul platit conform unui contract de consultanta juridica unui avocat care nu a facut nimic din ceea ce ar fi trebuit sa faca conform acestuia? am facut o plangere la barou, dar nu am primit niciun raspuns.
Staruiti la nivelul decanului baroului unde a-ti adresat plangerea
Contestaţiile şi reclamaţiile privind onorariile se soluţionează de decanul baroului. Decizia decanului poate fi atacată la consiliul baroului, a cărui hotărâre este definitivă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme cu un avocat alianastasia10 alianastasia10 Avand o mare problema cu o firma de leasing,am mers la un avocat. Am dorit sa deschid un proces,avand toate actele necesare. Acocatul mi-a cerut 1000 euro ... (vezi toată discuția)
Baroul poate obliga un avocat care nu si-a executat obigatiile ... SANTIER SANTIER Baroul poate obliga un avocat care nu si-a executat obigatiile contractuale fata de un client sa-i returneze onorariul (ex. depunere apel tardiv, neprezentare ... (vezi toată discuția)
Contestatie gabrielcartas gabrielcartas Pentru definitivi: fax la nr.
021/330.12.97 CONTESTATIE Subsemnatul CARTAS GABRIEL, candidat la examenul ... (vezi toată discuția)