Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Angajarea unui membru al ong
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Angajarea unui membru al ong

un membru unei asociaitii poate incheia contract de munca cu asociatia respectiva?
da. nu exista restrictie
Doar daca e pe un proiect in care sunt deductibile cheltuieli cu salariile.
La un ong in statut apar categoriile de membrii si separat personalul angajat, cu alte drepturi si obligatii.
george-neagu, moderator