avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 318 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 101
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 101

Am depus declaratia 101, astazi, inainte de ora 8. La verificarea starii declaratiei am primit doar mesajul ca este o declaratie fiscala, nu-mi apare si mesaj de prelucrare. Ce e de facut?

Multumesc,
Kiss Lilla
Cel mai recent răspuns: kiss lilla , utilizator 14:39, 26 Martie 2012
Asteptati cu rabdare. Va aparea si mesajul de prelucrare, aproximativ in 24 ore.

Cu stima.
Multumesc
eu am depus ieri aceasta declaratie si inca nu mi-a aparut mesajul de prelucrare .
personalul anaf se misca foarte incet si probabil sunt putini
iar noi suntem vinovati ca ne lasam pana in ultima clipa.
aceasta declaratie se considera depusa doar dupa afisarea mesajului de prelucrare.
Ceva nu e bine, pentru ca daca trimit prin posta, data depunerii se considera data postei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lista mesaje pagina internet anaf tuilleries tuilleries Buna ziua! V-as ruga sa imi specificati unde anume gasesc, pe pagina de internet a ANAF, lista mesajelor primite de catre cei care depun on-line declaratii.Nu ... (vezi toată discuția)
Declaratia 394 danielamihai10 danielamihai10 Am gresit si am trimis d 394 si luna aceasta pentru luna ianuarie cu toate ca sunt platitor de tva trimestrial, bine ca in recipisa mi ... (vezi toată discuția)
Probleme cu anaf. rautustefan rautustefan Nu stiu cum sa procedez pentru a rezolva o problema destul de delicata, dar, in acelasi timp foarte clara in viziunea mea. Preblema se refera la impozitul pe ... (vezi toată discuția)