Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatia de somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatia de somaj

CCC mi se va termina pe 7 iun 2012. Avand profesia de institutor eram suplinitoare la aceasi scoala timp de 3 ani.Fiind angajata pe o perioada determinata,contractul de munca este incheiat de la data de 31 august 2010.Pot sa beneficiez de indemnizatia de somaj?
Daca raportul dvs de munca a incetat la 31.08.2010 , trebuia sa mergeti la AJOFM pentru a va depune actele pentru somaj in cel mult 12 luni de la data incetarii c.i.m.
Cornel Vasile, Consilier juridic