avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatia de somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatia de somaj

CCC mi se va termina pe 7 iun 2012. Avand profesia de institutor eram suplinitoare la aceasi scoala timp de 3 ani.Fiind angajata pe o perioada determinata,contractul de munca este incheiat de la data de 31 august 2010.Pot sa beneficiez de indemnizatia de somaj?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:52, 26 Martie 2012
Daca raportul dvs de munca a incetat la 31.08.2010 , trebuia sa mergeti la AJOFM pentru a va depune actele pentru somaj in cel mult 12 luni de la data incetarii c.i.m.
Ultima modificare: Luni, 26 Martie 2012
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj dupa concediu pentru cresterea copilului luizaghica luizaghica buna ziua, pe data de 12 mai 2012 termin concediul de crestere a copilului si as vrea sa siu daca pot beneficia de somaj, mentionez ca sunt profesor suplinitor ... (vezi toată discuția)
Din concediu ingrijire copil la munca pentru cazul contractului pe o perioada determinata narcisss narcisss Buna seara ! Sotia mea a nascut pe 13 mai 2010. La acel moment lucra ca profesor suplinitor si ca urmare era angajata pe operioada determinata de 1 an intre ... (vezi toată discuția)
Contract de munca pe perioada determinata si concediul de crestere a copilului Nely25 Nely25 Buna ziua!In 2009 m-am angajat ca suplinitor la o scoala si am semnat contract pe perioada determinata pana la 31.08.2010.In 1 aprilie 2010 am intrat in ... (vezi toată discuția)