avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 189 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcoolemie de 1.00, iar la a doua recoltare de 0.8 - ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcoolemie de 1.00, iar la a doua recoltare de 0.8 - pedeapsa

ce pedeapsa mi se aplica pt alcoolemie de 1.00 iar la a doua recoltare de 0.8,
daca am mai avut suspendat carnetul dar nu pentru alcool si cam cat dureaza sentinta, mentionez ca am platit taxa la medicina legala
Va multumesc
instanta este cea care stabileste pedeapsa in functie de dosar si circumstante
pedeapsa este inchisoare cu suspendare
nu se poate sa scap cu amenda?
Puteti incerca. Formulati aparari in acest sens.
dupa ce se da sentinta ?
sau inainte?
Ati cerut calculul retroactiv al alcoolemiei?care este stadiul dosarului?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere sub influenta bauturilor alcoolice RobertBenghia RobertBenghia Buna ziua! Astazi, 28.05.2017, am fost oprit dimineata la ora 2 de un echipaj de politie si testat cu aparatul etilotest. Am avut o concentratie 0,72. Am fost ... (vezi toată discuția)
Intrebare despre alcoolemie sorina_de3ori sorina_de3ori prietenul meu a fost oprit de politie si avea 0,6 in aerul expirat, apoi a fost dus la medicina legala sa ii se ia sange. stie cineva daca i-a iesit 0,6 in ... (vezi toată discuția)
Dosar penal pentru alcool la volan. pot primi inchisoare cu suspendare daca am mai primit o pedeapsa cu suspendare acum 14 ani? sorin_oc sorin_oc Buna ziua. Acum cateva zile mi s-a intocmit dosar penal pt condus sub influenta alcoolului. Am avut alcoolemia 1.10 in sange, resp 9.5 la a doua recoltare, nu ... (vezi toată discuția)