Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incompatibilitati functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incompatibilitati functionari publici

As vrea sa stiu, daca un edil ales (primar sau viceprimar), dupa ce si-a angajat nevasta ca functionar public (dupa alegere), poate, fara a fi in situatie de incompatibilitate,sa o promoveze ca sef serviciu? Multumesc de raspuns!
da cu conditia sa nu ii fie direct superior