Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere individuala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere individuala

In cazul concedierii individuale, pe ce perioada de timp nu avem voie sa angajam pe postul desfiintat.
Multumesc.
Nu exsta nicio interdictie in acest sens... angajari se pot face imediat , insa trebuie sa fiti atenti ca in practica judiciara s-a statuat ca nu se întemeiază pe o cauză reală şi serioasă, ci este fictivă, desfiinţarea postului urmată la scurt timp de angajarea altei persoane pe acelaşi post.