Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Program informatic
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Program informatic

Buna ziua,

O firma creeaza un program informaticpe care aceasta il vinde.
As dori sa stiu cum este tratat acest program informatic, ca si un produs sau efectiv ca si o prestare de servicii deoarece ii vinde dreptul de a-l utiliza.

Va multumesc.
Este tratat ca produs(conform codului fiscal se incadreaza la livrare de bunuri).
Firma producatoare vinde licenta .
Ok iar firma producatoare cum inregistreaza in contabilitate obtinerea prodului informatic, si vanzarea licentei.

Va multumesc!
Presupun ca vanzarea o face catre mai multi clienti.
Obtinerea programului informatic :208=721
Vanzarea de licenta 4111= 708
Va transmit cateva link-uri care sper sa va fie mai de ajutor :

[ link extern ]