Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă Manuale de drept constitutional
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

Manuale de drept constitutional

Bună ziua. Îndrăznesc să vă adresez o rugăminte: a-ți putea să-mi recomandați autori sau tratate cât mai cuprinzătoare de Drept constituțional, care să aibă în subsidiar cât mai pe larg expusă instituția Parlamentului României(istoric, regulamente, legislatie,etc), sau orice altceva referitor la aceasta? Vă mulțumesc anticipat!
pentru inceput, intra de parlamentul romaniei "wikipedia", acolo vei gasi istoricul parlamentui romaniei iar de acolo, incepe cu fiecare perioada in parte pana la actualul parlament, unde vei gasi toata legislatia in baza careia functioneaza, de la constitutie, etc..
Drept parlamentar romanesc, Editura C.H. Beck, Autori: Constantinescu Mihai, Muraru Ioan
[ link extern ]

Carti Drept parlamentar
[ link extern ]