Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Schimbare nume proprietar apartament la directia de ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Schimbare nume proprietar apartament la directia de venituri buget local

Buna ziua!
Am cumparat un apartament in sectorul 3 si mi-a venit o scrisoare de la Directia Venituri Buget Local cu suma pe care o am de platit ca impozit pe cladiri. Problema este ca a venit pe numele fostului proprietar, unde trebuie sa ma duc sa fac schimbarea de nume la Primarie sau la Directia Venituri? (ca la ce coada este la Directia Venituri nu reusesc sa primesc curand o indrumare).
Multumesc!
Documentele care atesta calitatea dvs de proprietar asupra imobilului trebuesc depuse la autoritatea fiscala,care este responsabila de calcularea si comunicarea obligatiilor de plata aferent proprietati individuale