avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene nerambursabile

buna ziua. am 29 de ani si impreuna cu sotul meu si parintii detinem si ingrijim 2 solarii cu suprafata totala de 140m2. nu detin studii in agricultura dar m-ar interesa atragerea de FONDURI EUROPENE.mentionez ca la acest moment sunt la al 2lea an de productie.
- care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a obtine acele fonduri si de a-mi dezvolta activitatea?
- e nevoie in aceasta situatie sa mai detin si bani pentru co-finantare?
- in ce masura ma incadrez?
multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 17:35, 27 Martie 2012
Cititi aici:
[ link extern ] /
posibil sa puteti accesa masura 141, dar trebuie sa cititi ghidul solicitantului si calculul UDE

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre fonduri europene Sibova Sibova Buna ziua , sunt un tanar comerciant dar cu multe cunostinte in agricultura , de curand sunt interesat de fondurile europene , mentionez ca lucrez cam 2ha de ... (vezi toată discuția)
Fonduri nerambursabile sttela71 sttela71 as dori sa fac ceva in agricultura, am 5000 mp, o ciupercarie dar nu am bani si va rog sa-mi cat m-ar costa un proiect pentru accesarea fondurilor europene ... (vezi toată discuția)
Cum pot accesa 141 sau112 cocolosdaniela cocolosdaniela Am un efectiv de 54 de capre pe lapte! As dori sa pot accesa ceva fonduri dar nu stiu cum! imi poate spune cineva cam ce ar trebui sa fac sau cu cine sa iau ... (vezi toată discuția)