avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Recurs?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Recurs?

Caz concret:
-accident de circulatie, scos vinovat respectivu care a intrat de pe drum secundar si na acordat prioriate, incadrat la art53.
-semnat pv, fara mentiuni, inmanat subsemnatului polita RCA fara obiectiuni
- subsemantul recuperez dauna de la asigurator km in 2 luni repar masina
- respectivu fc contestatie la pv ca vezi doamen nush ce ca el de fapt sa asigurat bla bla bla ca sa sca[e de amenda si sa nu i se retina permisu
-subsemnatu este chemat ca intimat alaturi de IPJ la al doilea termen
-trimit intampinarea cu cerere de respingere a cererii res[ectivului dind detalii cu lux de amanunte asupra celor itamplate
- solutie data de "judecator" aproba cererea petentului si anuleaza pv exonerindul de amenda.
Acum eu ce sa fac? am inteles ca nu mar afecta la faza cu despagubirea ptr ca dosaru e inchis si finalizat de la inceputul lunii iulie.
Sa fac recurs sa nam surprize mai tarziu, daca se trezeste asiguratoru cu cine stie ce idei?
Sunt cam stresat de situatie de la accident incoace de chestia asta.
Cel mai recent răspuns: dnc , utilizator 16:43, 26 Noiembrie 2008
Eu as spune ca da. Asiguratorul s-ar putea sa va ceara banii inapoi. B-)
Alte pareri! Na mai trecut nimeni prin asa ceva, sau legal ce se paote intampal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurarea rca ciprian_lungeanu ciprian_lungeanu nush qm se poate in Romania asta...da cred k numai aici e posibil asa cva! dupa ce fusei lovit de un taximetrist...doar mici avarii(un far,o semnalizare si ... (vezi toată discuția)
Inscenare accident. cealalta parte nu s-a prezentat la politie diandrei diandrei Buna seara, Ma aflu in situatia urmatoare: mergeam pe o strada cu sens unic, pustie, in spatele unei dube. Liber si in fata ei si in spatele meu. Duba ... (vezi toată discuția)
Accident de munca claudia_edi27 claudia_edi27 Va multumesc pt raspunsurile promte,acum mai am o nelamurire,la mine s-a intamplat astfel:-lucrez ca asistent farmacie,in ziua accidentului era un viscol si o ... (vezi toată discuția)