Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere dupa terminarea concediului medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere dupa terminarea concediului medical

buna seara , sunt in concediu medical de cca 5 luni, dupa terminarea concediului medical firma la care lucrez ma poate concedia in prima zi cand ma prezint la servici? mentionez ca firma nu se afla in insolventa , nu are probleme financiare,multumesc !!
Nu va poate concedia decat in urma unor motive intemeiate . Va rog cautati pe net Codul Muncii si cititi capitolul cu concedierea.
George Moraru, Consultant fiscal
La revenirea din concediul medical , angajatorul va poate concedia .... Codul Muncii prevede doar interdictia concedierii pe durata concediului medical nu si dupa revenirea din acesta.