avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa poluare

se mai poate obtine restituirea prin instanta a taxei de poluare platita dupa intrarea in vigoare a legii noi?
dar daca am platita taxa conform vechii legislatii, dar am initiat procedura prealabila si actiunea judecatoreasca dupa ce legea noua a intrat in vigoare?
Cel mai recent răspuns: ralucagogiltan , utilizator 23:24, 29 Martie 2012
DA
DA
cum as putea motiva o actiune pentru recuperarea taxei de poluare platita dupa intrarea in vigoare a legii noi?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto (9/2012) platita dupa 01.01.2013 - cerere respinsa AlinMiclea AlinMiclea Buna ziua, Sper sa ma puteti ajuta in situatia urmatoare: Am depus la tribunal in iulie 2013 un dosar \\"standard\\" pentru recuperarea taxei auto ... (vezi toată discuția)
Taxa de poluare platita in 2011 mai este valabila? LILI25 LILI25 Am cumparat o masina cu taxa de poluare platita in 2011. La serviciul inmatriculari mi-a fost respin dosarul pe motiv ca taxa nu este platita pe numele meu. ... (vezi toată discuția)
Taxa auto platita in iunie 2011 nepora nepora buna ziua pot sa-mi recuperez banii pe taxa auto,daca am platit-o saptamana trecuta?intru sub incidenta vechii legi ? va multumesc (vezi toată discuția)