Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa poluare

se mai poate obtine restituirea prin instanta a taxei de poluare platita dupa intrarea in vigoare a legii noi?
dar daca am platita taxa conform vechii legislatii, dar am initiat procedura prealabila si actiunea judecatoreasca dupa ce legea noua a intrat in vigoare?
DA
cum as putea motiva o actiune pentru recuperarea taxei de poluare platita dupa intrarea in vigoare a legii noi?