Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Durata redactarii unei hotarari judecatoresti?!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Durata redactarii unei hotarari judecatoresti?!

Buna ziua,
Am castigat un proces pe fond, la Curtea de Apel Bucuresti,pentru eliberarea diplomei de licenta de la Univ.Spiru Haret, din data de 25.10.2011 si nici pana acum nu s-a redactat hotararea.Avocatul a spus, ca a depus doua cereri de urgentare si mai mult nu are ce sa faca.Va rog frumos, sa-mi spuneti, daca este normal sa dureze atat redactarea,in conditiile in care in tara se castiga procesele absolventilor mai repede si ce se mai poate face?
Este foarte mult, adresati-va dvs personal cu o cerere presedintelui instantei, de regula redactarea dureaza intre 15 si 30 zile.