Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie de stat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie de stat

buna ziua .am o problema in legatura cu neprimirea alocatiei de stat pentru fetita mea in varsta de 10 luni nascuta in data de 28.01.2008.in timp de 10 luni nu a primit alocatia decat pe luna octombrie desi dosarul a fost depus in data de 06 02 2008. cu toate ca am luat legatura cu cei de la departamentul alocati de stat cluj ne-au amanat de la o luna la alta promitand ca vom primi toata suma retroactiv cel tarziu in luna noiembrie dar in luna noiembrie nu am primit decat suma de 200 ron fiind si prima plata facuta de catre ei.VA RUGAM sa ne sftuiti sau sa ne spuneti unde putem apela ca sa rezolvam cat mai repede aceasta problema. va multumesc
Buna ziua!
Puteti face o plangere la protectia copilului pentru primirea retroactiv a alocatiei de stat.