Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte angajare

ce acte sunt necesare la angajare?
Buletin,acte de studii, cazier (daca este cazul), fisa de aptitudini (examentul medical pentru angajare facut la cabinet de medicina muncii-sunteti trimis de angajator), avizul psihologic (daca este cazul -tot la medicina muncii), Cv, certificat de nastere, casatorie, al copilului (daca aveti- pentru deducerea suplimentara)
Nu exista un act normativ care sa reglementeze ce acte sunt necesare pentru angajare .. in principiu, sunt necesare pentru angajare:
- copie B.I/ C.I.
- copie act de studii
- copie certificat casatorie / hotarare de divort
- copie certificat nastere/ copie certificate nastere copii
- declaratie cu persoanele aflate in intretinere, pentru calculul deducerii personala
- certificat medical, care constata faptul ca cel in cauza este apt pentru prestarea acelei munci.
- pentru unele posturi sunt este necesar si cazierl judiciar ....
1. Intrati pe
www.avocatnet.ro/content/art...
si pe
www.avocatnet.ro/content/art...

2. Sunt materiale documentare foarte bune.