Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Videochat - care sunt reglementarile in domeniu?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Videochat - care sunt reglementarile in domeniu?

Imi poate spune si mie cineva care este cadrul legal pentru videochat la domiciliu?
Videochat: Este legal ceea ce fac?

Videochat-ul intra in aria sesiunilor erotice pe internet si este o activitate reglementata de Legea 196/2003 privind prevenirea si combaterea pornografiei. Aceasta lege nu interzice videochat-ul atata vreme cat aceasta activitate nu lezeaza demnitatea persoanei, a pudorii si a moralitatii publice.

Cornel Vasile, Consilier juridic
olden a scris:

Videochat: Este legal ceea ce fac?

Videochat-ul intra in aria sesiunilor erotice pe internet si este o activitate reglementata de Legea 196/2003 privind prevenirea si combaterea pornografiei. Aceasta lege nu interzice videochat-ul atata vreme cat aceasta activitate nu lezeaza demnitatea persoanei, a pudorii si a moralitatii publice.

Eu ma refeream in ce conditii pot practica in domeniu, sa nu ma trezesc ca-mi bate cineva la usa ca sunt probleme . Ca m-ar tenta un astfel de "job" si vreau sa fiu informat, inainte sa ma apuc.