Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... jigniri, injurii de catre un minor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

jigniri, injurii de catre un minor

ce as putea face daca un minor imi aduce repetat injurii si jigniri
Plangere impotriva parintilor acestuia la politie pentru nesupravegherea minorului , cat si impotriva minorului , conform L 61/1991 modif.
Multumesc. Mentionez, insa ca acestea se petrec repetat la locul de munca, fiind cadru didactic, iar scoala ca institutie, prin masurile luate, nu reuseste sa il "calmeze".
de asemenea mentionez ca nu il provoc in nici un fel, nu sunt nepoliticoasa etc. Din pacate trebuie sa-mi "fac temele" ca sa stiu cum discut cu parintii acestuia.
ralus
pai asa e simplu : scaderea notei la purtare !!! => repetentie
si asta e exclus, caci in minunatul SI in scolile speciale nu exista repetentie