Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... bicicleta pe casa scarilor,pisicile strazi.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

bicicleta pe casa scarilor,pisicile strazi.

Ce se poate face cu vecinul care isi parcheaza bicicleta pe caile de acces de pe scara.La adunarea generala s-a interzis parcarea.A doua intrebare:ce se poate face cu pisicutele din spatele blocului,este vre-o solutie?multumesc
Notificati in scris vecinul asupra interzicerii parcarii bicicletei in casa scarii, iar daca nu se conformeaza sesizati sectia de politie. In privinta pisicilor va puteti adresa primariei pentru a veni si ale ridica, daca va deranjeaza in mod deosebit.
1-Intrebarea cu bicicleta,isi gaseste solutia in art 11 (2) din L nr 230/2007 care precizeaza ca
Proprietarul nu poate schimba aspectul sau destinatia proprietatii comune fara a obtine mai intai acceptul din partea asociatiei de proprietari

2-Referitor la pisicute..si aceasta problema se poate solutiona functie de interesul concret al proprietarilor.Pentru ca acestea sa nu se mai inmulteasca exista posibilitatea sterilizarii