avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1920 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... bicicleta pe casa scarilor,pisicile strazi.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

bicicleta pe casa scarilor,pisicile strazi.

Ce se poate face cu vecinul care isi parcheaza bicicleta pe caile de acces de pe scara.La adunarea generala s-a interzis parcarea.A doua intrebare:ce se poate face cu pisicutele din spatele blocului,este vre-o solutie?multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 11:30, 2 Aprilie 2012
Notificati in scris vecinul asupra interzicerii parcarii bicicletei in casa scarii, iar daca nu se conformeaza sesizati sectia de politie. In privinta pisicilor va puteti adresa primariei pentru a veni si ale ridica, daca va deranjeaza in mod deosebit.
1-Intrebarea cu bicicleta,isi gaseste solutia in art 11 (2) din L nr 230/2007 care precizeaza ca
Proprietarul nu poate schimba aspectul sau destinatia proprietatii comune fara a obtine mai intai acceptul din partea asociatiei de proprietari

2-Referitor la pisicute..si aceasta problema se poate solutiona functie de interesul concret al proprietarilor.Pentru ca acestea sa nu se mai inmulteasca exista posibilitatea sterilizarii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Parcarea bicicletelor in scara blocului vzsolt vzsolt Buna ziua! Dupa o discutie apriga cu un vecin, m-am gindit sa intreb: Am dreptul sa imi tin bicicleta in scara blocului? :-/ Mentionez ca nu impiedica ... (vezi toată discuția)
Diverse obiecte depozitate pe casa scarii mirceaeu mirceaeu ce pot face legal cu un vecin care depozitat lucruri pe casa scarii care deranjeaza?? (vezi toată discuția)
Fumat Bolo77 Bolo77 Buna ziua! Locuiesc la parter, intr-un bloc cu 3 etaje si in fiecare zi mai multi vecini de la etajele superioare ies pe scarile blocului si fumeaza ca-n ... (vezi toată discuția)