Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Inalta Curte de Casatie si Justitie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Inalta Curte de Casatie si Justitie

buna ziua,
as dori sa fac un fel de memoriu pentru inalta curte de casatie si justitie in legatura cu o sentinta judecatoreasca primita si nepotrivita. v-as ruga daca ma puteti ajuta cu un model de memoriu pentru acest lucru cat mai repede.
va multumesc :(
daca este in apel, atunci asteptati solutionarea dosarului si puteti face recurs la ICCJ. abia acolo puteti mentiona ce doriti sa scrieti in memoriu.
memoriul este inutil si nu valoreaza nici cit hirtia pe care este scris deoarece legea prevede in mod clar si fara echivoc caile procedurale prin care se solutioneaza un dosar aflat in curs de judecata.
va multumesc pentru sfat