Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract perioada determinata

La un contract pe perioada determinata, cate acte aditionale se pot intocmi pana cand sunt nevoita sa inchei act aditional cu perioada nedeterminata. (Dupa 3 acte aditionale de 3 luni se mai poate prelungi cu 6 luni; dar dupa cele 6 luni se mai poate prelungi in perioada determinata sau nedeterminata).
Puteti prelungi de cate ori doriti fara a depasi termenul de 36 de luni.
Potrivit art.82 alin.3 C.mun., inauntrul termenului de 36 de luni prevazut pentru durata maxima a unui c.i.m. pe durata determinata se poate prelungi durata c.i.m. fara a avea o limitare a numarului de prelungiri a duratei c.i.m.