Forum Discuţii juridice Executare silită executare apartament, am doar drept de uzufruct
Discuție deschisă în Executare silită

executare apartament, am doar drept de uzufruct

Daca parintii mei sint propietari pe un apartament si eu detin dreptul de uzufruct viager, imi poate fi executata locuinta daca am executare silita pe numele meu? multumesc
Nu, dumneavoastra aveti doar un drept de folosinta, proprietatea e a parintilor.
multumesc de raspuns
alex1981g a scris:

Nu, dumneavoastra aveti doar un drept de folosinta, proprietatea e a parintilor.

Cu parere de rau, domnule coleg trebuie sa te contrazic!! Uzufructul viager se poate evalua si in consecinta se poate urmari. (putin probabil, dar se poate urmari)