avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare apartament, am doar drept de uzufruct
Discuție deschisă în Executare silită

executare apartament, am doar drept de uzufruct

Daca parintii mei sint propietari pe un apartament si eu detin dreptul de uzufruct viager, imi poate fi executata locuinta daca am executare silita pe numele meu? multumesc
Cel mai recent răspuns: Birou Executor Judecatoresc ȚÃREAN CÃLIN , Executor judecatoresc 20:15, 2 Aprilie 2012
Nu, dumneavoastra aveti doar un drept de folosinta, proprietatea e a parintilor.
multumesc de raspuns
alex1981g a scris:

Nu, dumneavoastra aveti doar un drept de folosinta, proprietatea e a parintilor.


Cu parere de rau, domnule coleg trebuie sa te contrazic!! Uzufructul viager se poate evalua si in consecinta se poate urmari. (putin probabil, dar se poate urmari)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita aXXo aXXo Buna ziua, ma confrunt cu urmatoarea situatie: am fost instiintat despre inceperea executarii silite din cauza unei datorii neachitate la timp catre un ... (vezi toată discuția)
Executare silita drept de uzufruct viager andrada_sb andrada_sb Situatia se prezinta in felul urmator: A- este nud proprietar B- are dreptul de uzufruct viager B- a contractat un credit de nevoi personale la care nu a ... (vezi toată discuția)
Contract v-c pe nume copil major MoP MoP Buna ziua. Dorim sa achizitionam o casa direct pe numele copilului major. Putem face acest lucru stipuland in contract uzufruct\\/ habitat viager (nu ... (vezi toată discuția)