Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna seara
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna seara

Fiul meu are o firma cu activitatea suspendata pana la data de 26 04 2012, am dori sa o desfintam si va solicitam , daca se poate, sa ne spuneti pasi ce trebuiesc facuti si cam ce suma de bani ar costa. Va multumim.
Puteti sa o radiati prin procedura dizolvarii - lichidarii voluntare. Pasii pe care trebuie sa ii faceti si documentele necesare le gasiti pe site-ul registrului comertului - formalitati - persoane juridice - pct. 45.
Costuri aproximative 500 lei.