Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL cu activitate suspendata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL cu activitate suspendata

Am o societate comerciala cu activitatea suspendata la cerere din 01.07.2009. Ce trebuie sa fac pentru dizolvare si repartizarea patrimoniului, avand in vedere ca sunt asociat unic?
mergeti la Registrul Comertului si veti fi indrumat pas cu pas.
Urmati procedura dizolvarii - lichidarii voluntare si radierii din evidentele registrului comertului, reglementata de art. 235 din legea nr. 31 / 1990. Pasi pe care trebuie sa ii urmati ii gasiti pe site-ul registrului comertului - formalitati - persoane juridice - pct. 45.
Costuri aproximative 400 lei ambele etape.
Daca intocmiti actele la serviciul de asistenta juridica din cadrul registrului comertului va mai costa 100 ron.