avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mai multe amenzi pentru neplata rovinietei - sunt de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mai multe amenzi pentru neplata rovinietei - sunt de acord sa le platesc, insa nu si tariful de despagubire

Azi 2 aprilie am primit 2 instiintari de amenda contraventionala si de plata despagubiri pentru lipsa rovinieta, intocmitate pe data de 23 martie 2012, deoarece pe29.10.2011 si 8.11.2011 am circulat fara rovinieta. Sunt de acord sa platesc amenzile, intrucat chiar mi-a scapat ca mi-a expirat rovinieta, dar nu stiu daca este corect sa platesc de doua ori despagubire la CNADR, avand in vedere ca am rovinieta valabila de pe 13.01.2012. Ce ma sfatuiti?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 19:20, 3 Aprilie 2012
Legal,avand in vedere forma de completare si semnatura electronica existenta pe PV,aveti dreptul sa contestati documentul in termen de15 zile de la comunicare la judecatoria responsabila locatiei unde a fost constatata si consemnata contraventia

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere contraventionala amenda rovinieta ContSters228213 ContSters228213 am primit din in data de 07.03.2012 partea cestrin un pv de sanctionare intocmit in data de 22.02.2012 a unei contraventii la og 15/2002,din data de ... (vezi toată discuția)
Amenda rovinieta, semnatura electronica cunostinta cunostinta Buna ziua! Am primit la cutia de scrisori 2 procese verbale de neplata a rovinietei. Aceste procese verbale nu sunt semnate de nimeni, nici de politie si ... (vezi toată discuția)
Amenda lipsa rovinieta dodo2009 dodo2009 Buna seara Am primit 3 amenzi ca am circulat fara rovinieta pe 10, 11 si 18 sept 2011, a uitat ca a expirat (avea pe 1an). Le-a primit pe data de 10martie ... (vezi toată discuția)