Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mai multe amenzi pentru neplata rovinietei - sunt de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mai multe amenzi pentru neplata rovinietei - sunt de acord sa le platesc, insa nu si tariful de despagubire

Azi 2 aprilie am primit 2 instiintari de amenda contraventionala si de plata despagubiri pentru lipsa rovinieta, intocmitate pe data de 23 martie 2012, deoarece pe29.10.2011 si 8.11.2011 am circulat fara rovinieta. Sunt de acord sa platesc amenzile, intrucat chiar mi-a scapat ca mi-a expirat rovinieta, dar nu stiu daca este corect sa platesc de doua ori despagubire la CNADR, avand in vedere ca am rovinieta valabila de pe 13.01.2012. Ce ma sfatuiti?
Legal,avand in vedere forma de completare si semnatura electronica existenta pe PV,aveti dreptul sa contestati documentul in termen de15 zile de la comunicare la judecatoria responsabila locatiei unde a fost constatata si consemnata contraventia