avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 347 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general firma suspendata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

firma suspendata

Am o intrebare in anul 2010 mai am suspendat firma, de la contabil am primit inapoi toate documentele..am primit o amenda de 1000 de lei ca nu sunt depuse declaratiile si bilantul pe anul 2010,2011,2012 .Am fost la finate am platit jumatete din suma si mi s-a spus ca de urgent sa depun toate in zero.Declaratiile em putut face dar si bilatul tot pe zero fac?
Cel mai recent răspuns: iulia53 , utilizator 22:38, 4 Aprilie 2012
Bilantul pe 2010 il depuneti cu utima balata a ex. fin.2010 ,daca ati avut activitate in 2010 nu poate fi pe zero,
o contabila stie ,daca ii duceti ultima balanta si ultimul bilant.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilant contabil mikyangel mikyangel Buna ziua, Am infiintat un ONG in 2010 pentru persoane cu handicap si nu am avut nici un fel de activitate anul trecut , nu avem angajati si am depus la ... (vezi toată discuția)
Intrebare rodica53 rodica53 casa ingrijire persoane varstnice..este unitate nonprofit ...venituri numai din sponsorizari...intrebare....se intocmeste bilat anul sau semestrial. Multumesc! (vezi toată discuția)
Declaratie de inactivitate in loc de bilant crist1979 crist1979 [quot]Buna ziua, Am nevoie de ajutorul dvs pentru a rezolva o problema foarte urgenta pentru mine. Am preluat anul trecut o firma care prezenta urmatoarea ... (vezi toată discuția)