Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... absenti in instanta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

absenti in instanta

buna ziua,

Vreau sa deschid proces pentru iesirea din indiviziune, dar ceilalti mostenitori au declarat ca nu se vor prezenta la nicio infatisare. Ce se intampla in acest caz?

Eu va trebui sa fac un drum de 300 km de fiecare data si nu-mi convine s-o tin din amanare in amanare.

Multumesc
Daca nu se prezinta, desi sunt citati legal, cel mai probabil va veti sustine cauza singur, nu este deci nici o problema daca acestia nu se prezinta, chiar s-ar putea sa va favorizeze.
Daca ceilalti mostenitori sunt citati legal si nu vor sa se prezinte, cauza se va judeca in lipsa lor. Daca dv. sunteti nevoit sa parcurgeti 300 Km la fiecare termen, este preferabil sa apelati la un avocat local.
e adevarat,

si de la a cata infatisare la care nu se prezinta ceilalti instanta hotaraste sa discute numai cu mine?

multumesc