avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tutela copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tutela copilului

buna as dori si o a doua parare .am recunoscut un copil inafara casatoriei -care nu este al meu biologic- si am angajat un advocat sa ma reprezinte pentru a primi tutela copilului adv a citat-o pe mama copilului pt proces la ultima ei adresa si nu a gasit-o si nu a primit citatia la prima infacisare, daca mama nu este de gasit sau se afla acum ii puscarie sau a primit cu suspendare o pedeapsa dintr-un alt proces care la avut poare adv meu sa inainteze procesul pt tutela si in lipsa ei chiar daca nu o putem gasi sau trebuie sa o cautam la evidenta populatiei sau la politie dureaza mult o asemenea procedura eu nu locuiesc ii tara si copilul se afla la mama, ms

Alte discuții în legătură

Test adn luise luise buna daca tatal are dubi ca nu este tatal natural si doreste sa faca testul adn cit timp dureaza pina primeste mama citatia de proces.- mama acum se afla ... (vezi toată discuția)
problema cu avocatul luise luise buna in luna februarie 2012 am angajat un advocat sa ma reprezinte pentru a cistiga tutela copilului eu nu loc ii tara i am trimis 2000 de euro am facut ... (vezi toată discuția)
Cine ma poate ajuta luise luise buna am si eu o intrebare in 2010 am recunoscut un copil care nu este copilul meu biologic , daca mama biologica isi da acordul ca si sotia mea sa infieze ... (vezi toată discuția)