avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - autorizare la domiciliul provizoriu
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - autorizare la domiciliul provizoriu

Se poate autoriza oPFA care are domiciliu provizoriu la adresa de DOMICILIU PROVIZORIU?
Cel mai recent răspuns: George David , Contabil 19:08, 6 Aprilie 2012
Ce rost are sa infiintati PFA cu un domiciliu provizoriu! Pentru că după expirarea perioadei de valabilitate trebuie să vă prezentati din nou la Oficiul Registrului Comertului cu un nou document din care să rezulte dreptul de folosinta a spațiului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cate sedii sociale se pot inregistra la o adresa? Stefy26 Stefy26 Buna ziua! Cate sedii sociale se pot inregistra la o adresa? Doresc sa inregistrez sediu profesional pt PFI intr-un imobil care gazduieste deja sediu social ... (vezi toată discuția)
Sediu social raducanu_tatiana raducanu_tatiana Buna ziua. Am si eu o nelamurire. Doresc sa-mi fac o firma. Problema e ca acolo unde vreau sa-mi inregistrez sediul social, mai sunt inregistrate inca trei ... (vezi toată discuția)
Problema sediu social marius.radu85 marius.radu85 Salutare! Am si eu urmatoarea problema: nu pot inregistra sediul social deoarece exista deja o firma inregistrata in garsoniera mea. Mai pe larg: In ... (vezi toată discuția)