avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am nevoie de un model de cerere de chemare in judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am nevoie de un model de cerere de chemare in judecata

Buna ziua,
am si eu nevoie de un model de actiune in instanta pentru taxa de succesiune. va multumesc mult de tot!
Nu va sfatuiesc sa deschideti dvs,. partaj succesoral fara sa consultati un avocat . La judecata nu e ca la notar , orice omnisiune sau cerere tardiva se sanctioneaza . Este unul din cele mai complicate procese.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suucesiune ccrisa ccrisa Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti care sunt dezavantajele in cazul in care nu deschidem succesiunea in 6 luni. Decesul tatalui meu a avut loc in februarie ... (vezi toată discuția)
Taxa de succesiune Pantilie Nina Pantilie Nina Tata a decedat in 2004 luna decembrie, mama decedata in septembrie 2009 nu a fost facuta taxa de succesiune dupa tata.Suntem 3 frati. Fratele nu este de acord ... (vezi toată discuția)
Drept civil - succesiune ileana7 ileana7 Buna seara, Doresc sa deschid succesiunea de urma mamei, decedata in 2011, suntem 2 copii, eu administrez toate bunurile, sora nimic si nu a acceptat ... (vezi toată discuția)