Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Garantii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Garantii

Buna tuturor.

Ce garantii de plata poate solicita o firma intr-un contract de pres serv ca sa fie sigura ca beneficiarul va achita sumele respective?
In afara de fila CEC si BO, am citit undeva pe net de scrisoarea de garantie sau, undeva intr-un contract primit din alt stat, de "factura de schimb in alb".

Multumesc.
Multumesc foarte mult pt lamuriri
Puteti introduce pe viitor in contract clauza de fidejusiune, si renuntarea la beneficiul de discutiune si diviziune,
Flavius1984, utilizator
D-le Flavius, puteti explica in detaliu sau sa ma trimiteti la cateva articole de lege pt a ma lamuri? Multumesc