Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum se poate proceda?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum se poate proceda?

acum 2 luni miam dat dimisia de la ultimul loc de munca. si as vrea sa platesc in continoare la directia muncii ca sa-mi mearga vechimea, cum as putea proceda.
unde as putea plati ca sa benificiez pentru concediu de maternitate?
Trebuie sa aveti incheiat un contract de asigurari sociale pentru concedii si indemnizatii pentru maternitate si concedii si indemnizatii pentru îngrijirea copilului bolnav ...
la contractul de asigurari sociale pentru concedii si indemnizatii pentru maternitate, care este minimul de plata sa poti beneficia?
Cred ca in contract se va trece un venit minim = salariul de baza minim brut pe tara.