Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contractul de concesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contractul de concesiune

avand un srl cu 2 asociati, am concesionat 2 terenuri mai precis am doua contracte de concesiune semnate de societate.
In acest moment vreau sa vand societatea insa doar cu unul din contractele de concesiune.
cum sa procedez cu cel de-al doilea contract, se poate transfera pe o alta societate?
ce implica treaba asta din pc de vedere juridic?
multumesc
OUG 54/2008 stabileşte limitativ cazurile în care subconcesionarea este permisă, precum şi condiţiile în care se poate face subconcesionarea (art.59(5-8).

Nu cred că vă încadraţi în acele cazuri.

Liviu S.Bordaş