avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 738 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contractul de concesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contractul de concesiune

avand un srl cu 2 asociati, am concesionat 2 terenuri mai precis am doua contracte de concesiune semnate de societate.
In acest moment vreau sa vand societatea insa doar cu unul din contractele de concesiune.
cum sa procedez cu cel de-al doilea contract, se poate transfera pe o alta societate?
ce implica treaba asta din pc de vedere juridic?
multumesc
Cel mai recent răspuns: themis , utilizator 12:16, 29 Noiembrie 2008
OUG 54/2008 stabileşte limitativ cazurile în care subconcesionarea este permisă, precum şi condiţiile în care se poate face subconcesionarea (art.59(5-8).

Nu cred că vă încadraţi în acele cazuri.

Liviu S.Bordaş

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Subconcesiunea clau14 clau14 pot subconcesiona o parte a unui spatiu deja concesionat de o alta persoana de la Primarie? va multumesc pentru raspuns, dar ma puteti ajuta cu un model de ... (vezi toată discuția)
Pot cumpara un teren concesionat? as4angel as4angel as dori sa stiu daca pot cumpara de la o persoana fizica un teren care a fost concesionat de la primarie pe o perioada de 49 ani de catre aceasta persoana si ... (vezi toată discuția)
Concesiune bunuri publice. Ovidiujuncu01 Ovidiujuncu01 Buna seara. Va rog sa ma ajutați cu câteva răspunsuri. O persoana juridică a deținut un contract de concesiune a unui teren si clădire intr-o comuna. ... (vezi toată discuția)