Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... O casa neterminata poate fi sediul unei intreprinderi ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

O casa neterminata poate fi sediul unei intreprinderi individuale?

Am casa neterminata, inca nu se poate locui in ea dar este singurul loc unde pot deschide momentan o ii.Este acoperita, are geamuri si usi dar interiorul este neamanejat.Pote avea ii-ul sediul acolo si apoi dupa 2 luni sa-l schimb?Multumesc.
Ce document prezentati la Oficiul Registrului Comertului in vederea infiintarii I.I.?
Documentele de proprietate banuiesc ca sunt suficiente, nu?
Documente necesare pentru dovada dreptului de folosinta :
- contract de vanzare - cumparare - copie legalizata notarial;
- certificat de mostenitor - copie legalizata notarial;
- contract de inchiriere - fotocopie;
- contract de comodat - fotocopie;
- proces verbal de receptie a constructiei (copie legalizata notarial), si altele de la caz la caz.
In cazul in care punctul de lucru este detinut in baza unui contract de vanzare-cumparare sau a unui Proces verbal de receptie a constructiei este obligatorie prezentarea Incheierii de Intabulare a dreptului de proprietate in Cartea Funciara. Daca un astefel de document nu exista, atunci trebuie prezentat un Certificat de Rol Fiscal in termen de valabilitate emis de catre Directia de Impozite si Taxe Locale.