avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1486 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... contestare certificat medico legal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

contestare certificat medico legal

In cazul unui incident cu un tip, din care persoana asa zisa victima care avusese cu o zi inainte alta altercatie acuza ca ar fi batut cu bestialitate dar de fapt nu este asa, ne ameninta si ne santajeaza apeland la starea noastra de spirit ca el are piciorul rupt in urma altercarii, ba ca si-a facut operatie la cap punandu-si niste placute, si mai mult are niste ligamente la picior ca sunt sucite, dar la dosar efectiv are ceva ce nu are legatura cu ceea ce are de fapt iar el umbla bine mersi prin localitatea unde sta fara carje si nu a stat nici in spital decat cateva ore pe urgenta fiind si in stare foarte avansata de ebrietate cand sa intamplat incidentul. Spuneti-mi cum sa procedam in acest caz? Un sfat venit si din alta parte ne va ajuta in rezolvarea acestuia. Va multumesc
Iml poate stabili data la care au avut loc leziunile.
puteti anunta anchetatorul care se ocupa de cazul dumneavoastra de acest posibil ''santaj'' daca situatia se prezinta astfel cum ne relatati, plus ca evident ar trebui sa cunoasteti de la dosar daca s-a constituit sau nu persoana civila in acel dosar...
sfatul ar fi sa nu ii mai raspundeti la telefoane sau sa mai aveti vre-o alta discutie cu acesta, evident doar in fata anchetatorului...
martie 2012
In ce consta mai exact amenintarea si santajul?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am fost batut pe strada de 4 necunoscuti! ContSters218595 ContSters218595 Buna ziua. Acum vreo 10 zile am fost atacat in plina strada de 4 necunoscuti,m-au batut..tin sa mentionez ca urmare a acestei intamplari a venit ambulanta ... (vezi toată discuția)
Urmari condamnare tata minori de catre mama Koresan Koresan Sunt in ingrata situatie in care dosarul penal e pe sfarsite, se va audia fostul sot si ca inculpat in curand, martori exista din plin...din pacate si minora ... (vezi toată discuția)
Despre santaj ContSters75393 ContSters75393 In urma cu 2 ani a avut loc o altercatie intre un frate de-al meu si un consatean .Acest consatean a beneficiat de 25 zile de ingrijiri medicale iar fapta a ... (vezi toată discuția)